Tantra praktikad

tantra praktikad urmas silman

Tantra praktikad – nende sügavus, ajalugu ja meetodid

Tantra praktikad on osa iidsest õpetusest, mis on pärit enam kui 5000 aasta tagusest Indiast, mille täpset ajalist algust on raske kindlaks teha. Tantra on sanskriti keelne sõna, mis tähendab “kangast kuduma” või “tõeluse ja teadlikkuse ühendumist.” See esindab holistilist lähenemist elule, kus füüsiline, vaimne, emotsionaalne ja seksuaalne heaolu on omavahel põimunud ja tasakaalus.

Tantrism on sügavalt juurdunud hinduismi ja budismi traditsioonidesse, kuid selle praktikad ja filosoofiad on levinud üle maailma ning neid kasutatakse erinevates kultuurides ja spirituaalsetes praktikates.

 

Tantra praktikate eesmärk

Tantra praktikate eesmärk on laiendada inimese teadvust ja saavutada ühtsus kõiksusega. See hõlmab isiklikku transformatsiooni, kus individuaalne ego sulandub universaalse teadlikkusega, viies sügavama enesemõistmise ja sisemise rahu saavutamiseni.

Tantra ei näe inimese keha ja vaimu eraldiseisvatena, vaid õpetab, kuidas kasutada meie füüsilist ja energeetilist keha kui vahendit kõrgemate spirituaalsete seisundite saavutamiseks.

Tantra praktikad

Tantra praktikad on mitmekesised ja kohandatud inimese individuaalsetele vajadustele. Siin on mõned peamised praktikad:

 • Meditatsioon ja hingamisharjutused: Need on tantra praktikate alustalad, aidates saavutada sügavamat teadlikkust oma mõtetest, emotsioonidest, tunnetest ja eluenergiast. Hingamisharjutused, pranayama, aitavad reguleerida eluenergiat (prana) ja tasakaalustada keha ning meele energiakeskusi (tšakraid).

 • Mantrate lausumine: Mantrad on helivibratsioonid, mida kasutatakse meele keskendumiseks ja teatud energiate aktiveerimiseks. Tantra praktikas kasutatakse mantrasid sageli meditatsiooni süvendamiseks ja spirituaalseks transformatsiooniks.

 • Rituaalid ja tseremooniad: Need aitavad luua püha ruumi ja süvendada ühendust universumi, jumalikkuse ja iseendaga. Rituaalid võivad hõlmata pühade sümbolite kasutamist, ohverdusi ja puhastusrituaale.

 • Yoga: Tantra jooga on kehaasendite (asanade), hingamistehnikate, meditatsiooni ja puhastusrituaalide kombinatsioon, mis on suunatud energia voo suurendamisele ja kõrgemate teadvuseseisundite saavutamisele.

 • Seksuaalsus: Ehkki tantra on laiemalt tuntud oma seksuaalsusega seotud praktikate poolest, on see vaid üks osa tantrast. Seksuaalsed praktikad keskenduvad sügava ühenduse loomisele partneriga, seksuaalenergia teadlikule juhtimisele ja transformeerimisele spirituaalseks energiaks.

Tantra seksuaalsed praktikad: sügavam ühendus ja teadlikkus

Tantra seksuaalsed praktikad põhinevad arusaamal, et seksuaalenergia on üks võimsamaid energialiike inimese kehas, mida saab kasutada mitte ainult läheduse ja naudingu suurendamiseks, vaid ka isiklikuks ja spirituaalseks arenguks. Erinevalt lääne traditsioonilisest vaatenurgast, mis sageli eraldab seksuaalsuse spirituaalsusest, näeb tantra neid kaks aspekti omavahel sügavalt seotuna ja vastastikku toetavana.

Seksuaalenergia kui transformeeriv jõud

Tantra õpetab, et seksuaalenergia (tuntud ka kui Kundalini energia) on elu alus ja see peitub igas inimeses. Kundalini energia äratamine ja juhtimine läbi keha energiakeskuste (tšakrate) võib viia kõrgendatud teadvuse seisunditeni ja aidata saavutada ühtsustunde kõiksusega. Tantra seksuaalsed praktikad keskenduvad selle energia teadlikule vallandamisele, juhtimisele ja ümberkujundamisele.

Teadlikkus ja kohalolu

Tantra seksuaalpraktikates on keskne teadlikkus ja kohalolu hetkes. See tähendab täielikku keskendumist hetkele ja partnerile, vabastades meele häirivatest mõtetest ja emotsioonidest. Teadlik hingamine, partnerite vaheline silmside ja aeglane liikumine aitavad süvendada ühendust ja suurendada intiimsust.

Rituaal ja pühadus

Seksuaalakti käsitatakse kui püha rituaali, mis ülistab elu loovat jõudu. Enne intiimsusega alustamist võivad partnerid luua püha ruumi, kasutades küünlaid, viirukit, aroomiõlisid, lilli või muusikat, mis aitab luua austust ja pühaduse tunnet. Eesmärgiks on mitte kiirustada füüsilise ühinemisega, vaid nautida iga hetke ja tõsta teineteise energiat.

Energia vahetus ja pikendatud nauding

Tantra seks hõlmab energiate teadlikku vahetamist partnerite vahel, mis võib viia sügavama ühenduseni. Praktikad nagu yab-yum (partnerid istuvad üksteise vastas) aitavad energiate voolamist. Tantra õpetab ka, kuidas pikendada naudingut ja orgasmi, mitte kiirustada kulminatsiooni poole, mis võimaldab kogeda pikemaajalist ja intensiivsemat meditatiivset naudingut.

Spirituaalne ühinemine

Tantra seksuaalsed praktikad ei keskendu ainult füüsilisele naudingule, vaid ka vaimsele ja spirituaalsele ühinemisele partnerite vahel. Eesmärk on tõsta seksuaalenergia kõrgematesse tšakratesse, mis võimaldab kogeda sügavat ühtsust, armastust ja universaalset teadlikkust. See viib tõelise intiimsuseni, kus kaks inimest ei ühine mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt ja hingeliselt.

Tantra seksuaalsed praktikad pakuvad alternatiivi tavapärasele lähenemisele seksuaalsusele, rõhutades ühenduse sügavust, teadlikkust ja spirituaalset dimensiooni. Need praktikad võivad aidata inimestel avastada uusi sügavamaid dimensioone oma seksuaalsuses, parandada suhteid ja saavutada suuremat harmooniat oma elus.

Kommunikatsioon ja avatus

Tantra seksuaalpraktikate oluline aspekt on avatud ja aus kommunikatsioon partnerite vahel. See hõlmab oma soovide, vajaduste ja piiride väljendamist ilma hirmuta hinnangute või tagasilükkamise ees. Avatus loob usalduse õhkkonna, mis on hädavajalik sügavama ühenduse ja rahuldust pakkuva seksuaalelu saavutamiseks.

Eneseteadlikkus ja -areng

Tantra õpetab eneseteadlikkust ka väljaspool seksuaalset konteksti. See hõlmab oma keha, meele ja hinge mõistmist ning kuidas need mõjutavad meie seksuaalsust ja suhteid. Tantra praktikad, nagu meditatsioon ja jooga, aitavad arendada eneseteadlikkust ja isiklikku kasvu, mis on olulised komponendid rahuldust pakkuvates suhetes.

Terviklik lähenemine seksuaalsusele

Tantra käsitleb seksuaalsust osana inimese kogemuse tervikust, mis hõlmab füüsilist, emotsionaalset, vaimset ja spirituaalset dimensiooni. See holistiline lähenemine aitab mõista seksuaalsuse sügavamat tähendust ja selle rolli inimese elus. Seksuaalsus muutub mitte ainult naudingu allikaks, vaid ka vahendiks isiklikuks arenguks ja ühenduseks kõrgemate teadvusseisunditega.

Tantra ja tervis

Lisaks spirituaalsele arengule ja suhete parandamisele toetavad tantra seksuaalpraktikad ka meie füüsilist tervist. Stressi vähenemine, südame-veresoonkonna tervise paranemine ja hormonaalse tasakaalu toetamine on vaid mõned näited. Teadlik hingamine ja energiatöö aitavad parandada verevarustust ja suurendada eluenergiat, mis mõjutab positiivselt meie üldist heaolu.

Seotud küsimused ja kasulikku lugemist tantra prakikate kohta

Mis on tantra?

Tantra on mitmetuhande aasta vanune õpetus, mis pärineb Indiast. Selle juured on hinduismis ja budismis, kuid praktikad on levinud üle kogu maailma. Tantra tähendab “kangast kuduma”, viidates tõeluse ja teadlikkuse põimumisele. See lähenemine hõlmab füüsilist, vaimset, emotsionaalset ja seksuaalset heaolu.

Millised on peamised tantra praktikad?

Peamised tantra praktikad hõlmavad meditatsiooni ja hingamisharjutusi, mantrate lausumist, rituaale ja tseremooniaid, joogat ning seksuaalseid praktikaid. Iga praktika on mõeldud teadlikkuse suurendamiseks ja ühenduse loomiseks universumi, iseenda ja partneriga.

Kas tantra on ainult seksuaalsusega seotud?

Ei, tantra ei ole ainult seksuaalsusega seotud. Kuigi läänes on see sageli sellisena tuntud, on seksuaalsus vaid üks osa rikkalikust tantristlikust traditsioonist. Tantra hõlmab holistilist lähenemist elule, kus seksuaalsus on üks paljudest dimensioonidest.

Kuidas saab tantra aidata isiklikus arengus?

Tantra praktikad aitavad suurendada teadlikkust, vähendada stressi, suurendada energiataset, soodustada emotsionaalset tervenemist, süvendada suhteid ja toetada spirituaalset kasvu. Õpetavad meid elama hetkes, tõstavad teadlikkust sisemisest ja välisest maailmast ning aitavad saavutada harmooniat ja tasakaalu.

Kas tantra praktikaid saab õppida üksi või on vaja õpetajat?

Kuigi paljusid tantra praktikaid saab iseseisvalt õppida ja harjutada, võib juhendatud õppimine ja kogenud õpetaja juhendamine süvendada arusaamu ja kogemusi. Õpetaja võib pakkuda individuaalset juhendamist, toetada isiklikku arengut ja aidata ületada võimalikke takistusi praktikate sügavamal mõistmisel.

Kas tantra praktikad sobivad kõigile?

Jah, tantra praktikad on kohandatavad ja sobivad erineva tausta ja kogemustega inimestele. Oluline on läheneda avatud meelega ja olla valmis isiklikuks kasvuks ja avastusteks. Erinevad praktikad ja tehnikad võimaldavad leida igaühele sobiva lähenemise.

Loodan, et need vastused aitavad süvendada mõistmist tantra rikkalikust ja mitmekülgsest maailmast. Kui tunnete huvi tantra praktikate vastu, julgustan teid uurima ja avastama seda iidset teekonda oma isikliku arengu teel.

Kuidas tantra praktikad aitavad suhetes?

Tantra praktikad rõhutavad sügavat ühendust, teadlikkust ja kohalolu, mis võivad oluliselt parandada suhteid. Need õpetavad partnereid nägema ja kogema üksteist sügavamal tasandil, suurendades omavahelist mõistmist ja lähedust. Tantra aitab avada südameid, soodustades avatud ja ausat suhtlust. Lisaks võivad tantra seksuaalsed praktikad tuua suhetesse suuremat sügavust ja intiimsust, aidates partneritel ületada füüsilise ja emotsionaalse distantsi ning luua tugevamaid emotsionaalseid sidemeid.

Kuidas alustada tantra praktikatega?

Tantra praktikatega alustamiseks ei ole vaja olla ekspert ega omada sügavaid eelteadmisi. Algajad võivad alustada lihtsamatest meditatsiooni ja hingamisharjutustest, mis aitavad arendada teadlikkust ja keskendumist. Oluline on leida usaldusväärne õpetaja või koolitus, mis sobib teie vajadustega ja austab tantra traditsioone. Samuti on kasulik alustada lugemisest ja teadmiste kogumisest tantra filosoofia ja praktikate kohta, et mõista selle sügavust ja mitmekülgsust.

Millised on levinumad eksiarvamused tantra kohta?

Levinumad eksiarvamused tantra kohta on seotud selle vähendamisega ainult seksuaalseteks praktikateks või eksliku arusaamaga, et see on lihtsalt erootiline kunst. Tegelikkuses on tantra palju laiem ja sügavam õpetus, mis hõlmab teadlikkust, vaimset kasvu ja elu igapäevase pühitsemise kunsti. Tantra ei ole vaid füüsiliste naudingute otsimine, vaid tee isikliku arengu ja ühenduse süvendamise poole universumi, iseenda ja teiste olenditega.

Kas tantra praktikad nõuavad erilisi rituaale või vahendeid?

Kuigi mõned tantra praktikad võivad hõlmata rituaale või kasutada erilisi vahendeid, nagu sümbolid, mantrad või pühad esemed, ei ole need alati vajalikud. Paljud tantra tehnikad keskenduvad sisemisele tööle ja teadlikkuse arendamisele, mis ei nõua mingisuguseid füüsilisi atribuute. Oluline on praktika kavatsus ja keskendumine, mitte väliste tegurite olemasolu. Algajad võivad alustada lihtsatest praktikatest, mis ei nõua erilisi ettevalmistusi või vahendeid.

tantra praktikad

Tantra praktikad pakuvad rikkalikku ja mitmekülgset vaimse arengu teed, mis on sügavalt juurdunud nii Hinduismi kui ka Budismi traditsioonidesse. Tantra, mille sanskritikeelne tähendus viitab “kangast kudumisele” või laiemalt “süsteemi, meetodi või praktika” mõistele, käsitleb kogu elu kui püha, rõhutades erinevate praktikate ja rituaalide abil teadlikkust, pühendumist ja kogemuslikkust. See filosoofia ja praktika koondab endas mantrate kasutamist, meditatiivseid tehnikaid, pühade tekstide õppimist ja igapäevaelu hetkede pühitsemist, avades tee sügavamale eneseteadlikkusele ja universumi tajumisele​

Loe lisakssammakaruna.org

Tantra on palju enamat kui lihtsalt seksuaalsed rituaalid või praktikad, mida tihti ekslikult peetakse selle peamiseks komponendiks. Tegelikkuses hõlmab tantra laia spektrit õpetusi ja praktikaid, alates keha ja meele puhastamisest ning lõpetades sügava meditatsiooni ja vaimse ühendusega. Tantrismi mõju ulatub Hinduismi ja Budismi põhipraktikateni, nagu templiehitus, palvused, mantra, jooga, ajurveda, meditatsioon ja õpilase-õpetaja suhted, rõhutades selle integreeritud osa igapäevaelus​.

Loe lisaksochsonline.org

Tantra seksuaalpraktikad keskenduvad mitte niivõrd füüsilisele naudingule, kuivõrd vaimsele ja spirituaalsele vabadusele, võimendades isiklikku arengut ja sügavamat ühendust. Erinevalt läänelikest eksiarvamustest, kus tantra on tihti taandatud vaid “suurepäraseks seksiks”, on traditsioonilises kontekstis seksuaalenergia kasutamine vaid üks paljudest vahenditest kõrgemate teadvuseseisundite saavutamiseks. Tantrismi lähenemine seksuaalsusele on sügavalt austav ja pühitsev, nähes füüsilist ühendust kui vahendit spirituaalse ühtsuse kogemiseks.

Loe lisaks – agamayoga.com

Lisateavet tantra ajaloo, õpetuste ja praktikate kohta leiate järgmistest allikatest:

Need allikad pakuvad sügavamaid teadmisi Tantra rikkalikust maailmast, aidates hajutada levinud müüte ja avardada arusaama sellest iidsest vaimsest traditsioonist.

Tantra praktikate kasu

Tantra praktikad pakuvad mitmeid vaimseid, emotsionaalseid ja füüsilisi hüvesid, sealhulgas:

 • Teadlikkuse suurendamine: Meditatsioon ja hingamisharjutused aitavad süvendada teadlikkust hetkes olemisest ja sisemistest protsessidest.
 • Stressi vähendamine: Regulaarne meditatsioon ja hingamisharjutused aitavad vähendada stressi ja ärevust, luues rahulikkuse ja lõõgastuse seisundi.
 • Energiataseme tõus: Hingamistehnikad ja jooga aitavad vabastada energiablokeeringuid, suurendades eluenergia (prana) voolu.
 • Emotsionaalne tervenemine: Tantra praktikad aitavad lahustada vanu emotsionaalseid traumasid ja tervendada suhteid, suurendades armastust ja vastastikust mõistmist.
 • Sügavamad suhted: Seksuaalsed tantra praktikad võivad aidata paaridel luua oma vahel sügavamat ja tähendusrikkamat ühendust, suurendades intiimsust ja parandades omavahelist suhtlust.
 • Spirituaalne kasv: Tantra pakub teekonda eneseavastamiseks ja ühenduseks kõrgema teadvusega, viies lõpuks spirituaalse ärkamiseni.

Kokkuvõtteks

Tantra praktikad esindavad iidset ja sügavalt spirituaalset traditsiooni, mis õpetab, kuidas elada täiel rinnal, tasakaalustades materiaalse ja vaimse maailma. Kuigi läänes on see sageli seostatud seksuaalsusega, on tantra palju enamat, pakkudes terviklikke vahendeid enesearenguks ja spirituaalseks kasvuks.

Olenemata sellest, kas otsitakse sisemist rahu, emotsionaalset tervenemist või sügavamaid suhteid, võib tantra pakkuda väärtuslikke tööriistu ja õpetusi, mis aitavad saavutada harmooniat, õnne ja ühendust universumi sügavamate saladustega.

Tantra seksuaalpraktikad pakuvad rikkalikku ja mitmekülgset lähenemist seksuaalsusele, mis erineb oluliselt lääne kultuuris levinud vaadetest. Need praktikad õpetavad, kuidas kasutada seksuaalenergiat mitte ainult füüsilise naudingu, vaid ka isikliku ja spirituaalse kasvu jaoks.

Tantra rõhutab teadlikkust, kohalolu, pühadust ja sügavat ühendust, pakkudes võimalust kogeda seksuaalsust uuel ja rahuldustpakkuvamal viisil. Olles avatud tantra õpetustele ja praktikatele, võivad inimesed avastada uusi dimensioone oma seksuaalsuses, parandada oma suhteid ja saavutada suuremat harmooniat oma elus.

Parimat soovides,
Urmas Silman

Tutvu tantra mitmekesiste aspektidega, alates hingamisharjutustest ja mantrate väest kuni rituaalide ja täieliku kohalolu praktikateni igapäevaelus. Avasta, kuidas tantra õpetused võivad muuta sinu arusaama elust, suhetest ja vaimsest kasvust.

Tantramassaaž Tallinnas

Tantramassaaž Tallinnas. Avastusretk Sinu sügavama naiselikkuse maailma.

Tantramassaaž, mis on tuntud ka kui Tantra Teraapia, on holistiline lähenemine meie kehale ja seksuaalsusele. Tantramassaaž ühendab endas vanad tantra õpetused ja massaažitehnikad, pakkudes ainulaadset viisi meie füüsilise ja emotsionaalse keha tervendamiseks. See on kehatöö intiimne kunst, mis avardab meie mõistmist seksuaalsusest ja aitab avastada naudingute uus dimensioone. Vabastades samal ajal ka meie kehas füüsilisi, energeetilisi ja emotsionaalseid blokeeringuid.

Tantramassaaž Tallinnas Urmas Silman

Naise seksuaalne avanemine Tantramassaazi seansil

Töötan igapäevaselt tantraterapeudina ja jagan alljärgnevalt Teiega mõningaid tööalaseid mõtteid ja tähelepanekuid tantramassaaz ‘i ja yoni massaaz ‘i kohta.

Viimase kümne aasta jooksul paljude erinevate naistega töötades on mul tekkinud korralik kogemuste pagas ja oskus näha, kuidas aidata minu juurde Tantra teraapiasse tulnud naistel seksuaalselt avaneda või vabaneda kehasse kinni jäänud emotsionaalsetest traumadest ja energeetilistest blokeeringutest.

naise seksuaalne avanemine tantra massaazhi ajal

Energeetiline kogukehaorgasm ja naise 7 orgasmitüüpi

Seksuaalsusest ja orgasmidest rääkides on kasutusel väljend energeetiline kogukehaorgasm. Paljude jaoks on see ilmselt täiesti arusaamatu asi.

Kui mees või naine saavad orgasmi, siis on see tavaliselt pingest vabanemise tunne suguelundite piirkonnas. Meestel saabub see koos ejakulatsiooniga ja naistel kliitori orgasmiga, vahel ka tupeava orgasmiga. Vabanemise tunne on tavaliselt lühike, äärmiselt lõõgastav, kuid üldiselt mitte sügavat rahuldust pakkuv. Samuti on sellise orgasmi vabastav toime suhteliselt pinnapealne. Selleks, et seda paremini lahti seletada on vaja aru saada, mis toimub meie kehas seksuaalakti ajal.

Energeetiline kogukehaorgasm ja naise 7 orgasmitüüpi

Yoni massaaž Tallinnas

Annan Sulle põhjaliku ülevaate Yoni massaaži ajaloost, selle kasuteguritest ning erinevatest tantra ja Yoni massaaži tehnikatest.

Ma töötan igapäevaselt tantraterapeudina ja aitan tantristliku Yoni massaaži seanssidel leevendada naistel seksuaalsusega seotud probleeme. Minu poolt pakutav tantra massaaž koos Yoni massaažiga on üks tantra teraapia tõhusamaid vorme, mis on mõeldud spetsiaalselt naistele.

yoni massaazh tallinnas

Blokeeringutest vabastav massaaž

Blokeeringutest Vabastav Massaaž: Elukvaliteedi Tõstja

Massaažiteraapia on aegade jooksul tõestanud oma tõhusust mitmesuguste terviseprobleemide leevendamisel. Üks olulisemaid massaaži vorme on blokeeringutest vabastav massaaž, mis keskendub keha ja vaimu tasakaalu taastamisele, vabastades nii füüsilisi kui ka emotsionaalseid blokeeringuid.

blokeeringutest vabastav massaaz urmas silman

Marma Massaaž

Marma Massaaž: Vana-Aasia Tervendamiskunst

Marma massaaž, pärit India traditsioonilisest meditsiinist, on ainulaadne teraapia, mis ühendab endas iidseid tarkusi ja kaasaegseid tehnikaid, pakkudes terviklikku lähenemist keha ja vaimu tervisele. See artikkel sukeldub Marma massaaži maailma, avastades selle päritolu, tehnikaid ja kasutegureid.

marma massaaž urmas silman

Energia sublimeerimine

Energia sublimatsioon.

Energia sublimatsioon tähendab seda, et madalama võnkesagedusega energia muundatakse kõrgema sagedusega energiaks. Aeglasem energia muudetakse kiiremaks energiaks. Seksuaalenergiat võib muuta näiteks armastuse või intellektuaalseks energiaks. Me saame muuta erinevaid energiaid enda sees teisteks energiateks, suunates energiat valitud chakrast teistesse chakratesse. Kui me armatseme, siis aktiveerub väga palju energiat alumistes chakrates, Muladharas ja Svadisthanas. Kui me lõpetame armatsemise, siis on energia tõusnud ülemistesse chakratesse.

energia sublimatsioon tantra urmas silman

Energeetiline Polaarsus

Energeetiline Polaarsus

Tantra seisukohalt on energia üheks omaduseks polaarsus. Energia kannab endas Yin või Yang polaarsust, kas – või + märki. Yin energia on naiselik, – märgiga Kuu energia. Yang energia on mehelik, + märgiga Päikese energia. Tantras usume me, et mehe keha kogub rohkem Yang energiat ja naise keha kogub rohkem Yin energiat, kuid see ei toimi alati nii. Tantraga tegeledes teeme me endaga pidevalt tööd, et meeste ja naiste vaheline energeetiline polaarsus toimiks.

energeetiline polaarsus tantra urmas silman

Chakrad ja seksuaalsus

Energia toimib inimese kehas peamiselt 7 chakra kaudu

Inimese kehas on 7 olulisemat energia keskust ja igaüks neist esindab erinevat Universumi energeetilist aspekti või elementi. Algab alumisest chakrast, kus energia on raskem ja aeglasema/madalama vibratsiooniga, liikudes ülespoole, kus energia on kergem ja kiirema/kõrgema vibratsiooniga. Alustades rohkem materiaalsest energia vormist ja muutudes ülevalpool rohkem vaimseks energiaks. Energia jaotub 7 energia keskuse, chakra vahel ja igaüks neist sümboliseerib midagi Universumis.

Chakrad-ja-seksuaalsus-tantra-urmas-silman

Animus ja Anima (sisemine Mees ja Naine)

Anima

Sõna Anima tuleb Ladina keelest ja omab selles mitmesugust tähendust “õhuvool, tuul, hingamine, vitaalne printsiip, elu”.

Anima viitab alateadlikule naiselikkuse dimensioonile mehes, mis on meie igapäevaelus tihti unustatud või alla surutud. Selleks, et mees saaks sisemiselt kasvada ja areneda ning saavutada parem sisemine tasakaal, on mehel vaja oma sisemine naine ära tunda, võtta omaks ja ühendada see varjatud element harmooniliselt enda iseloomu.

Mees, kes on ühenduses oma sisemise naise, Animaga, väljendab selliseid omadusi nagu; õrnus, hellus, kannatlikkus, tähelepanu ja kaastunne.

animus ja anima