Animus ja Anima (sisemine Mees ja Naine)

animus ja anima

Anima

Sõna Anima tuleb Ladina keelest ja omab selles mitmesugust tähendust “õhuvool, tuul, hingamine, vitaalne printsiip, elu”. 

Anima viitab alateadlikule naiselikkuse dimensioonile mehes, mis on meie igapäevaelus tihti unustatud või alla surutud. Selleks, et mees saaks sisemiselt kasvada ja areneda ning saavutada parem sisemine tasakaal, on mehel vaja oma sisemine naine ära tunda, võtta omaks ja ühendada see varjatud element harmooniliselt enda iseloomu. 

Mees, kes on ühenduses oma sisemise naise, Animaga, väljendab selliseid omadusi nagu; õrnus, hellus, kannatlikkus, tähelepanu ja kaastunne.

Kui sisemine naiselikkus on mehes alla surutud, siis võib see väljenduda negatiivse Anima kaudu, mis käivitab mehes sellised isiksuseomadused nagu; edevus, tujukus, upsakus, kalduvus tunnetega manipuleerida.

Animus

Sõna Animus tuleb Ladina keelest ja sellel on mitu erinevat tähendust “ratsionaalne hing, elu, vaimne jõud, intelligentsus“.

Animus viitab alateadlikule mehelikkuse dimensioonile naises, mis on ühiskonna-, vanemate- ja kultuurimõjude tõttu tihti pärsitud ja alla surutud. Teisest küljest on mõned ühiskonnad ja kultuurid (nt. Lääne kultuur) kehtestanud halastamatult mehelikud ideaalid ja nende järgimine on naistele pea ainus võimalus, et olla karjääris edukas, elus edasi jõuda ja silma paista.

Need välised tegurid võivad tuua kaasa Animuse negatiivse poole aktiveerumise, mis avaldub naise isikupäras läbi; tundetuse, kõigele vastu olemise, agressiivsuse, julmuse, ja hävitamiskire kaudu.

Kui integreerida positiivne Animus naise psüühikas, siis võib see tuua naises esile; sisemise jõu, enesekindluse, tasakaalukuse, mõistlikkuse ja ratsionaalsuse.

Kui sa saad hea ühenduse oma sisemise Anima või Animusega, siis ei tähenda sees seda, et sa muutud homoks või lesbiks. Ja kui sa oledki nende seksuaalsete orientatsioonide esindaja, siis ei tähenda see ka seda, et sa muutud heteroseksuaalseks. Nendel sisemistel püsivatel elementidel ei ole midagi pistmist seksuaalsusega, vaid nad aitavad meil luua sisemist tasakaalu passiivse (nais) ja agressiivse (mees) energia vahel meie sees.

Ühendudes oma sisemise Animaga, on meestel võimalik paremini mõista naiselikku energiat, mis avaldub passiivsuse, tundlikkuse ja emotsionaalsuse kaudu. 

Kui mees soovib saada paremat ühendust Animaga, siis on tal hea teha järgmisi asju:

Praktiseeri tähelepanelikult ja kaastundlikult teise inimese kuulamise kunsti.

Taas avasta või loo endas tundlik ja kirglik pool läbi romantiliste žestide.

Hoolitse kellegi eest või kasvata midagi, mis vajab sinu pidevat tähelepanu.

Harjuta tähelepanelikkust ja teiste vajadustega arvestamist.

Lase oma sisemisel Animal avalduda läbi loovuse; laulmine, tantsimine, muusika, kunst, luule.

Harjuta ja praktiseeri meditatsiooni, et saada parem ühendus isendaga ja mõista oma emotsioone.

Laienda oma hobide ja huvide ringi selliselt, et tuua rohkem naiselikku energiat oma ellu.

Harjuta enesevaatlust ja pööra rohkem tähelepanu oma vajadusele armastuse ja läheduse järele.

Ühendudes oma sisemise Animusega, on naistel võimalik paremini mõista mehelikku energiat, mis avaldub aktiivsuse, võimu, domineerimise ja loogilise mõtlemise kaudu. 

Kui naine soovib saada paremat ühendust Animusega, siis on tal hea teha järgmisi asju:

Harjuta enesekindlust.

Sea ennast olukordadesse ja rollidesse, mis eeldavad sult võimu ja domineerimist.

Õpi võtma vastutust erinevate asjade ja valdkondade üle oma elus.

Avasta ja arenda enda juhtpositsioonil, liidriks olemise võimeid.

Loe ajaloolisi ja reaalseid sündmusi kajastavaid raamatuid, väljapaistvate inimeste elulugusid, mitte väljamõeldud romantilist ilukirjandust.

Harjuta oma eluga ise toimetulekut.

Õpi mehelikke oskusi (kuidas autot parandada, haamrit ja puuri kasutada, katki läinud asju parandada).

Tegele meditatsiooni ja enese avastamisega parema emotsionaalse tasakaalu saavutamiseks.

Õpi olema ratsionaalsem. Kuidas ratsionaalsed inimesed lähenevad probleemidele, võtavad vastu otsuseid ja lahendavad keerulisi olukordi.
Peamine küsimus, mida pead endalt küsima on; “Milline on praegune tasakaal mees ja nais energiate vahel minu elus ja mida tuleb mul endas rohkem arendada?”

Mõnes naises võib olla näiteks rohkem Animus (mees) energiat kui nais energiat. Sellisel juhul tuleb tal luua uuesti ühendus oma sisemise Anima (nais) energiaga, mis on tal alateadvuses varjatud ja alla surutud. Sama kehtib ka meeste kohta. Tasakaalustatud enda saavutamine sõltub alati ka kontekstist, milles me hetkel oleme ja muutub erinevate inimestega.

Kui sul on küsimusi või soovid rohem teada tantristlikust eluviisist, siis võta minuga ühendust.

Tantramassaaž Tallinnas

Tantramassaaž Tallinnas. Avastusretk Sinu sügavama naiselikkuse maailma.

Tantramassaaž, mis on tuntud ka kui Tantra Teraapia, on holistiline lähenemine meie kehale ja seksuaalsusele. Tantramassaaž ühendab endas vanad tantra õpetused ja massaažitehnikad, pakkudes ainulaadset viisi meie füüsilise ja emotsionaalse keha tervendamiseks. See on kehatöö intiimne kunst, mis avardab meie mõistmist seksuaalsusest ja aitab avastada naudingute uus dimensioone. Vabastades samal ajal ka meie kehas füüsilisi, energeetilisi ja emotsionaalseid blokeeringuid.

Tantramassaaž Tallinnas Urmas Silman

Naise seksuaalne avanemine Tantramassaazi seansil

Töötan igapäevaselt tantraterapeudina ja jagan alljärgnevalt Teiega mõningaid tööalaseid mõtteid ja tähelepanekuid tantramassaaz ‘i ja yoni massaaz ‘i kohta.

Viimase kümne aasta jooksul paljude erinevate naistega töötades on mul tekkinud korralik kogemuste pagas ja oskus näha, kuidas aidata minu juurde Tantra teraapiasse tulnud naistel seksuaalselt avaneda või vabaneda kehasse kinni jäänud emotsionaalsetest traumadest ja energeetilistest blokeeringutest.

naise seksuaalne avanemine tantra massaazhi ajal

Energeetiline kogukehaorgasm ja naise 7 orgasmitüüpi

Seksuaalsusest ja orgasmidest rääkides on kasutusel väljend energeetiline kogukehaorgasm. Paljude jaoks on see ilmselt täiesti arusaamatu asi.

Kui mees või naine saavad orgasmi, siis on see tavaliselt pingest vabanemise tunne suguelundite piirkonnas. Meestel saabub see koos ejakulatsiooniga ja naistel kliitori orgasmiga, vahel ka tupeava orgasmiga. Vabanemise tunne on tavaliselt lühike, äärmiselt lõõgastav, kuid üldiselt mitte sügavat rahuldust pakkuv. Samuti on sellise orgasmi vabastav toime suhteliselt pinnapealne. Selleks, et seda paremini lahti seletada on vaja aru saada, mis toimub meie kehas seksuaalakti ajal.

Energeetiline kogukehaorgasm ja naise 7 orgasmitüüpi

Yoni massaaž Tallinnas

Annan Sulle põhjaliku ülevaate Yoni massaaži ajaloost, selle kasuteguritest ning erinevatest tantra ja Yoni massaaži tehnikatest.

Ma töötan igapäevaselt tantraterapeudina ja aitan tantristliku Yoni massaaži seanssidel leevendada naistel seksuaalsusega seotud probleeme. Minu poolt pakutav tantra massaaž koos Yoni massaažiga on üks tantra teraapia tõhusamaid vorme, mis on mõeldud spetsiaalselt naistele.

yoni massaazh tallinnas

Blokeeringutest vabastav massaaž

Blokeeringutest Vabastav Massaaž: Elukvaliteedi Tõstja

Massaažiteraapia on aegade jooksul tõestanud oma tõhusust mitmesuguste terviseprobleemide leevendamisel. Üks olulisemaid massaaži vorme on blokeeringutest vabastav massaaž, mis keskendub keha ja vaimu tasakaalu taastamisele, vabastades nii füüsilisi kui ka emotsionaalseid blokeeringuid.

blokeeringutest vabastav massaaz urmas silman

Marma Massaaž

Marma Massaaž: Vana-Aasia Tervendamiskunst

Marma massaaž, pärit India traditsioonilisest meditsiinist, on ainulaadne teraapia, mis ühendab endas iidseid tarkusi ja kaasaegseid tehnikaid, pakkudes terviklikku lähenemist keha ja vaimu tervisele. See artikkel sukeldub Marma massaaži maailma, avastades selle päritolu, tehnikaid ja kasutegureid.

marma massaaž urmas silman

Energia sublimeerimine

Energia sublimatsioon.

Energia sublimatsioon tähendab seda, et madalama võnkesagedusega energia muundatakse kõrgema sagedusega energiaks. Aeglasem energia muudetakse kiiremaks energiaks. Seksuaalenergiat võib muuta näiteks armastuse või intellektuaalseks energiaks. Me saame muuta erinevaid energiaid enda sees teisteks energiateks, suunates energiat valitud chakrast teistesse chakratesse. Kui me armatseme, siis aktiveerub väga palju energiat alumistes chakrates, Muladharas ja Svadisthanas. Kui me lõpetame armatsemise, siis on energia tõusnud ülemistesse chakratesse.

energia sublimatsioon tantra urmas silman

Energeetiline Polaarsus

Energeetiline Polaarsus

Tantra seisukohalt on energia üheks omaduseks polaarsus. Energia kannab endas Yin või Yang polaarsust, kas – või + märki. Yin energia on naiselik, – märgiga Kuu energia. Yang energia on mehelik, + märgiga Päikese energia. Tantras usume me, et mehe keha kogub rohkem Yang energiat ja naise keha kogub rohkem Yin energiat, kuid see ei toimi alati nii. Tantraga tegeledes teeme me endaga pidevalt tööd, et meeste ja naiste vaheline energeetiline polaarsus toimiks.

energeetiline polaarsus tantra urmas silman

Chakrad ja seksuaalsus

Energia toimib inimese kehas peamiselt 7 chakra kaudu

Inimese kehas on 7 olulisemat energia keskust ja igaüks neist esindab erinevat Universumi energeetilist aspekti või elementi. Algab alumisest chakrast, kus energia on raskem ja aeglasema/madalama vibratsiooniga, liikudes ülespoole, kus energia on kergem ja kiirema/kõrgema vibratsiooniga. Alustades rohkem materiaalsest energia vormist ja muutudes ülevalpool rohkem vaimseks energiaks. Energia jaotub 7 energia keskuse, chakra vahel ja igaüks neist sümboliseerib midagi Universumis.

Chakrad-ja-seksuaalsus-tantra-urmas-silman

Tantramassaaž ja menstruatsioon

Tantramassaaž ja menstruatsioon.

Tantra teraapia positiivsete mõjude avaldumiseks soovitame oma naisklientidel teha järjest umbes nädalaste vahedega kolm tantramassaazi seanssi. Naistel toimub keskmiselt kord kuus lühem või pikem menstruatsiooni tsükkel ja tihi satub massaaži sessioon tsükli ajale.

Enamusel naistest tekitab see ebameeldiva olukorra, kus nad tahavad tulla massaazi seansile aga pelgavad, kuna menstruatsiooniga on seotud häbi ja piinlikkuse tunded. Menstruatsiooni ja verd häbenetakse ning naised on sellel ajal ka emotsionaalselt ebastabiilsemad ja enesehinnang madalam. Tegelikult on naistel seksuaalsus päevade ajal väga kõrge ja need naised ning nende partnerid, kes on saanud üle menstruatsiooniga seotud häbi, piinlikkuse ja süütundest, naudivad sellel ajal seksi väga ja saavad võimsaid seksuaalseid kogemusi.

tantramassaaz ja manstruatsioon urmas silman