Meile õpetatakse koolis erinevaid teadmisi, kuid mitte üht kõige elementaarsemat oskust – armastamise kunsti. Osa inimesi on seisukohal, et armukunsti ei olegi võimalik õppida, see peaks olema üks inimese kõige loomulikumaid oskuseid. Tõepoolest, kuid kahjuks on meid ümbritsev ühiskond meie loomulikku olekut lihvinud tabude, religioonist tulenevate arusaamade ja piirangutega. Nii on paljudel meist side iseendaga, oma seksuaalenergiaga ja oma mees- või naisalgega väga nõrgaks jäänud. Selle pärast pakub seksuaalelu tihti palju vähem kui selles on potentsiaali ning loomupärast väge.
Tantra on iidne India uskumuste süsteem ja praktika, mis on ligikaudu 5000 aastat vana. “Tan” tähendab laienemist ning “tra” vabanemist, see on praktika, mis ei ole institutsionaliseeritud usund, vaid pigem elufilosoofia, mis kasutab seksuaalenergiat, et laiendada oma teadlikkust ning kogeda ekstaasi. Tantra balansseerib või viib kosmilisse tasakaalu meheliku ja naiseliku energia, yang‘i ja yin‘i, positiivse ja negatiivse, dünaamilise ja vastuvõtliku. Teisisõnu on see võimalus pöörduda tagasi oma loomuse juurde kui mees või naine ja tunda meis kõigis kahe eksisteeriva pooluse sulandumist üheks. Tantra ühendab spirituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra põhieesmärk on viia meid rahuloluni ehk ärkvelolekuni ning iga hetke nautimiseni ja seda mitte ainult seksuaalelus.
Indias õpetati tantristlikku seksi kui üht kunstivormi, mida iga teadlik inimene pidi lisaks viisakale käitumisele ja lugemisele oskama. Nüüd on need iidsed õpetused õnneks kättesaadavaks tehtud ka laiemalt. Tänu neile õpetustele on võimalik oma loomulikke instinkte paremini tunnetada, nendega ühendust saada ja õppida neid usaldades seksuaalelus käituma nii, et partnerluses suurenevad nii armastuse kui ka intiimsuse tunne ja üksikisikul lihtsalt heaolutunne.
Tantra filosoofia sobib oma paindlikkuse tõttu väga hästi kõigile. See ei eelda midagi üliinimlikku, vaid alustab siitsamast, kus me oleme – meie kehast – täpselt sellisena nagu see meile antud on ning sellelt tasemelt, mis igaühele sobib.
Tantrat õpetatakse peamiselt kahel tasandil. Esimene tase on pühendunud ja regulaarsetele praktiseerijatele ehk neile, kellel on tõsine siht saada valgustunuks. Tantrat kutsutakse ka valgustumise kiirteeks. Öeldakse, et tantristliku praktikaga jõuab vaimselt väga kiiresti samade tulemusteni, mida saavutatakse näiteks 10-20-aastase mediteerimisega. Teine, lihtsam tase, mida kutsutakse ka neo-tantraks, seab eesmärgiks tuua oma ellu rohkem armastust ning naudinguid.
Elu igas hetkes peitub ilu ning naudingud!