Energeetiline Polaarsus

Posted by on Dec 17, 2017 in Uncategorized | Comments Off on Energeetiline Polaarsus

Energeetiline Polaarsus

Tantra seisukohalt on energia üheks omaduseks polaarsus. Energia kannab endas Yin või Yang polaarsust, kas – või + märki. Yin energia on naiselik, – märgiga Kuu energia. Yang energia on mehelik, + märgiga Päikese energia. Tantras usume me, et mehe keha kogub rohkem Yang energiat ja naise keha kogub rohkem Yin energiat, kuid see ei toimi alati nii. Tantraga tegeledes teeme me endaga pidevalt tööd, et meeste ja naiste vaheline energeetiline polaarsus toimiks. Yogaga tegeledes on eesmärgiks aktiveerida ja tasakaalustada endas mees- ja naisenergiad 50/50. Tantras ei ole see eesmärgiks, kuna 50/50 seisundis muutub inimene energeetiliselt androgüüniks, pool mees ja pool naine. 50/50 mees ja naine istuvad, vaatavad teineteist, hoiavad käest kinni, ega tunne teineteise suhtes energeetilist või seksuaalset tõmmet, kuna nende vahel puudub polaarsus.

Tugevas mehelikus energias Mees tõmbab enda poole tugevas naiselikus energias olevat Naist. Kui sul on palju naiselikku energiat, siis oled sa väga tundlik ja emotsionaalne, kuid ei suuda ennast kontrollida. Sa tunned palju, kuid ei suuda sellega, mida sa tunned, toime tulla. Kui sa oled mehelikus, maskuliinses energias, siis ei tunne sa palju ja võid kõike endas kontrollida ning alla suruda.

Yoga praktikatega tegeledes on eesmärk ennast tasakaalustada ja seksuaalne aspekt ei ole oluline.  Meie hingel ei ole sugu. Hing kehastub vahel mehe ja vahel naise kehas ja kui ma tahan saada ühendust oma hingega, siis pean ma seksuaalsusest üle saama. Olema ei mees ega naine. Askeetlikes religioonides, kus praktiseeritakse mitteseksuaalset vaimsust, ei oma seksuaalne identiteet mingisugust tähtsust ja praktiseerivad naised võivad muutuda rohkem mehelikuks ning mehed võivad muutuda rohkem naiselikuks.

Energia tasakaalustamine.

Me saame tasakaalustada energiat oma kehas kolmel erineval viisil;

  1. Kehalisel tasandil Hatha Yoga abil, aktiveerides oma kehas vasaku (Yin) ja parema (Yang) poole.
  2. Toitumise abil, kui me sööme rohkem Yin või Yang energiat kandvaid toiduaineid.
  3. Tantra praktikate abil, kui partnerid tasakaalustavad teineteise energiad.

Kui naisel on palju tundlikku ja emotsionaalset Yin energiat, siis annab ta seda mehele ja mees annab naisele tasakaalustavat ja stabiliseerivat Yang energiat. Sellise tasakaalustamise puuduseks on see, et kui su partner sõidab mõneks ajaks ära või te lõpetate omavahelise suhte, siis olete te tasakaalust väljas. Selle pärast peate te oskama ennast ka ise tasakaalustada, ilma partneri abita.

Polaarne tasakaalustamine on just see, mis mehe ja naise vahel seksuaalvahekorra ajal toimub. Naine annab mehele feminiinset naisenergiat. Mees tunneb ennast peale vahekorda rohkem tundliku, lõdvestunud ja tundelisemana. Mees annab naisele maskuliinset meesenergiat ja naine tunneb ennast peale vahekorda rohkem tasakaalus, rahulikumana ja ta suudab paremini kontrollida oma emotsioone.

Tantras mängime me justkui rollimänge. Me teame, et me oleme tegelikult Hinged, kellel puudub polaarsus, aga kuna ma olen selles elus mehena sündinud, siis kannan ma rohkem meesenergiat ja need, kes on naisena sündinud, kannavad endas rohkem naisenergiat. Kui ma tahan Tantra Yogaga tegelda, siis valin ma teadlikult viise, kuidas hoida ennast rohkem kas mehelikus või naiselikus energias. Kui ma oleksin 50/50 tasakaalus, siis oleksin ma tantristlikus mõttes mitte keegi. 50/50 mees ja naine ei ole teineteisest seksuaalselt huvitatud, kuna nende vahel puudub seksuaalne tõmme.

80% Yang ja 20% Yin mees on väga atraktiivne naisele, kes on 80% Yin ja 20% Yang energias ning mees tajub sellist naist väga naiseliku ja atraktiivsena. Mida suurem on energeetiline polaarsus, seda tugevam on energeetiline ja seksuaalne tõmme mehe ja naise vahel. Selle pärast on tantraga tegeledes eesmärgiks hoida polaarsust, et säiliks partnerite vaheline tõmme. Seks ja orgasmid on õndsuse tunne, milleni jõutakse läbi vastastikuse polaarse tõmbe. See on sarnane nähtus, mis toimub elektriga. Kui + märgiga juhe – märgiga juhtmega kokku puutuvad, siis tekib säde. Sarnane nähtus toimub ka mees- ja naisenergiate vahel. Partnerid mängivad ja armatsevad omavahel ja ühel hetkel toimub orgasm. Orgasm tekib sellel hetkel, kui mees- ja naisenergiad tasakaalustuvad meie sees. Võib juhtuda, et mees ja naine saavad orgasme erineval ajal. Naine on saanud oma 20 orgasmi ja mees on saanud 10 orgasmi. Mõlemad on ennast energeetiliselt tasakaalustanud ilma, et oleks toimunud samaaegseid orgasme. Energia vahetus on mõlema puhul hästi toiminud.

Enamus askeetlikke religioone proovivad kaotada energeetilist polaarsust, kuna see ei ole nende jaoks oluline. See võib olla isegi segav. Kui meil on liiga kõrge testosterooni ja adrenaliini tase, siis ei saa me rahulikult istuda ja mediteerida. Testosteroon muudab meid rahutuks, impulsiivseks, kannatamatuks ja vahel ka vägivaldseks ning meil ei ole seda kõike vaja kui tahame mediteerida ja Kriya Yoga praktikatega tegeleda. Siis on mul vaja ennast maha rahustada ja püüda olla võimalikult 50/50 lähedal.

Kui ma tegelen tantraga ja mu testosterooni tase on madal, siis ei suuda ma olla pikkades tantristlikes vahekordades, ma muutun seksuaalselt loiuks ja selle pärast ei saa ma endale lubada olla 50/50 tasakaalus.

Kui kaks inimest on armunud, siis toodab nende aju heaolu ja õnnetundega seotud hormoone; dopamiin, oksitotsiin, serotoniin, vasopresiin, jne. Selline hormoonide kõrgendatud toime tsükkel kestab umbes 3,5 aastat. Kui te mõtlete tagasi oma suhetele, mis on kestnud kauem kui 3,5 aastat, siis kuidas muutus teie suhe peale 3 koos oldud aastat. Umbes 90% suhetes muutub seks palju harvemaks ja jääb suhtes tahaplaanile.

Pikaajaliste partnerite puhul võib juhtuda, et nad tasakaalustavad energeetiliselt teineteist ja harjuvad teineteisega nii ära, et polaarne ja seksuaalne tõmme hakkab nende vahel ära kaduma. Nad muutuvad teineteise suhtes androgüünseks, jõuavad energeetiliselt 50/50 seisundi lähedale.

Kui te soovite hoida seksuaalsust oma suhtes elavana, siis on vaja hoida omavahelist polaarsust.