Energia sublimeerimine

Posted by on Dec 26, 2017 in Uncategorized | Comments Off on Energia sublimeerimine

Energia sublimatsioon.

Energia sublimatsioon tähendab seda, et madalama võnkesagedusega energia muundatakse kõrgema sagedusega energiaks. Aeglasem energia muudetakse kiiremaks energiaks. Seksuaalenergiat võib muuta näiteks armastuse või intellektuaalseks energiaks. Me saame muuta erinevaid energiaid enda sees teisteks energiateks, suunates energiat valitud chakrast teistesse chakratesse. Kui me armatseme, siis aktiveerub väga palju energiat alumistes chakrates, Muladharas ja Svadisthanas. Kui me lõpetame armatsemise, siis on energia tõusnud ülemistesse chakratesse. Seega ei ole tantristlik armatsemine energeetilises mõttes midagi muud, kui seksuaal energia sublimatsioon ülemistesse chakratesse. Sarnane protsess toimub põlemisel tules. Kui me paneme puuhalu, mis on materiaalne, tugev ja raske, kajastab Muladhara energiat, tulle, siis vabaneb valgus ja soojuse kerge ja nähtamatu energia. Sama moodi võivad meie keha seksuaalvedelikud, meestel sperma ja naistel menstruatsiooniveri, muunduda kergemateks energiateks; armastuseks, intuitsiooniks, intelligentsiks, vaimsuseks ja teisteks mittematerialistlikeks kergemateks ja kõrgema vibratsiooniga energiateks. 

Emotsionaalne tasakaalutus.

Kui seksuaalenergia ei muutu tantristliku vahekorra ajal peenemaks ja kõrgema sagedusega energiaks, siis on see tegelikult tragöödia. Mida rohkem me armatseme, seda rohkem energiat kogume me teise chakrasse. Kui me armatseme mitu tundi ja ei lase seksuaalenergiat kehast välja, siis muutub meie Svadisthana chakra väga suureks. Svadisthana on aga meie emotsionaalsuse keskus ja me võime muutuda emotsionaalselt väga tasakaalutuks. See toimub ka siis kui tegeletakse punase tantraga. Punase tantra puhul armatsetakse tantristlikul viisil ilma energiat sublimeerimata. Neile meeldib nautida seksi ja kogeda võimsaid naudinguid Svadisthana chakra tasandil. Nad ei soovi jõuda kõrgematesse meditatiivsetesse seisunditesse.

Kõrgemad teadvuse seisundid.

Tantristid on avastanud, et tugev nauding ja võimsad orgasmid loovad su sees seksuaal/eluenergia aktiveerimise, mis võib aidata su teadvusel ärgata ning jõuda kõrgemate teadvuse seisunditeni. Tantristlik seks tähendab teadlikku seksuaalenergia kontrollimist ja tagasi hoidmist, välditakse plahvatuslikke orgasme ning samal ajal sublimeeritakse energiat ülemistesse chakratesse. See energia, mida te ei kaota plahvatusliku orgasmi kaudu, suunatakse kõrgematesse chakratesse ja kasutatakse teadlikult teistel eesmärkidel. Seega on energia sublimatsioon tantra praktiseerimisel kriitilise tähtsusega. Kui teile õpetatakse tantrat ja ei õpetata sublimatsiooni, siis on see õpetus poolik. Kui kogenud tantristid armatsevad tund aega, siis tunnevad nad, kuidas energia on tõusnud üles rindkere ja pea piirkonda, mitte ei ole enam suguelundite juures.

Orgasm ja ejakulatsioon.

Meeste puhul tähendab see seda, et nad peavad õppima eristama orgasmi ja ejakulatsiooni. Orgasm ja ejakulatsioon ei ole üks ja sama ning meestel on võimalik kogeda orgasme ka ilma ejakulatsioonita. Orgasm on ekstaatiline seisund. Tavaliselt kogeme me seda ekstaasi ja õndsuse seisundit vaid mõned sekundid, sest seksuaalenergia läheb kehast välja ja me ei suuda selles seisundis kauem olla. Tantra praktikad õpetavad meid olema selles ekstaasi seisundis palju kauem. See võib kesta 10, 20, 30 minutit ja selline kogemus on palju sügavam ning annab meile aimu seksuaalsuse tegelikust vaimsest olemusest. Orgasmi seisundi kogemiseks, ei pea mehed ejakuleerima. Orgasmi ja ejakulatsiooni koos toimimine on meie keha ja aju poolt õpitud refleks. Tegelikult aktiveeruvad orgasmi ja ejakulatsiooni puhul meile erinevad aju osad ning neid on võimalik eristada ja kogeda eraldi. Tantra ja kaasaegne meditsiin ütleb, et need ei pea koos toimima. Mehed võivad kogeda orgasme ilma ejakulatsioonita ja samuti võib toimida ejakulatsioon ilma, et sellega kaasneks orgasm. Me oleme harjunud neid koos kogema ja õpetanud/harjutanud oma keha nii toimima. Selle pärast võtavad osad India ja Tiibeti gurud endale õpilasteks ainult süütuid poisse, kuna nad ei ole veel loonud oma kehas neid koos toimivaid reflekse ja neid on lihtsam õpetada orgasme kogema nii, nagu nad soovivad. Kui sa oled harjunud neid koos kogema, siis oled sa loonud oma kehas sellise programmi. See programm on vaja ära muuta. Õppida kogema orgasmi uuesti, eraldi ejakulatsioonist ja kinnistada oma kehas uued programmid. See nõuab umbes 5 korda rohkem aega ja energiat kui neil, kes alustavad tantraga tegelemist süütuna. Mehed, kes ei ole veel ejakuleerinud ja naised, kes ei ole veel kogenud kliitori orgasme.

Orgasm ja energia suunamine naistel.

Meeste puhul on eristamine selgem, kas nad on ejakuleerinud või mitte. Naiste puhul on see natuke keerulisem, kuna paljud naised ei saa isegi aru, kas nad said orgasmi või mitte. Osadel naistel toimuvad orgasmi ajal tupelihaste rütmilised kokkutõmbed, osadel mitte ja sellega võib kaasneda ka rohke kehavedelike eristumine Yonist. Naiste puhul on kõige selgemaks indikaatoriks, kas seksuaalenergia on kehast välja läinud või mitte, see, kuidas naine tunneb ennast peale orgasmi. Kui naine on saanud väga intensiivse orgasmi ja peale orgasmi seisundist välja tulemist on esimene reaktsioon, jäta mind rahule, ära puutu mind, siis on seksuaalenergia kehast välja läinud. Kui naine vajab peale orgasmi taastumiseks pausi, siis on ta energeetilises mõttes ejakuleerinud, kaotanud aktiveerunud seksuaal/eluenergiat. Kui naine saab orgasmi ja sellest välja tulles on soov kohe jätkata ja veel orgasme saada, siis on ta armatsenud tantristlikul viisil ja energia on kehas akumuleerunud.

Multiorgasmide kogemise võime.

Tantristliku seksi ja armatsemise eesmärgiks on avada nii meestel kui naistel multiorgasmide kogemise võime. Aktiveerida sedasi suures koguses seksuaalenergiat ja sublimeerida see siis teadlikult ülemistesse energia keskustesse.  Naistel on loomulikult palju lihtsam kogeda multiorgasmide seisundit kui meestel. Mõni naine võib selle ära õppida paari tantristliku vahekorra või tantramassaazi seansiga ja mõnel mehel võib selle kogemine võtta aega kuid või isegi aastaid.

See ei tähenda, et naistel on tantraga lihtsam tegeleda kui  meestel. Küll on neil lihtsam alustada ja saada kiiremini esimesi positiivseid kogemusi. Kui me nimetame multiorgasmide avanemist esimeseks raundiks, siis on see naiste jaoks naudingute ja rõõmurohke, kuid meeste jaoks tihti frustreeriv ja ilma eriliste naudinguteta tuim tegevus. Umbes 5% naistel on ka väga raske kogeda orgasme ilma, et toimuks energeetilist ejakulatsiooni ja energia kehast välja läheks. Nad ütlevad, et proovisid küll ennast tagasi hoida, kuid ikkagi toimus plahvatuslik orgasm. Eriti nendel naistel, kes on harjunud saama ainult kliitori orgasme.

Enamus naisi naudivad seda, kui nad hakkavad tantraga tegelema. Seks muutub nende jaoks palju nauditavamaks. Nad säravad, muutuvad naiselikumaks, kogevad multiorgasme, on õnnelikud ja rõõmsad.

Mehed on samal ajal tihti mossis, tujust ära. Kõik on halvasti ja seksist ka erilist naudingut ei saa. Munandid võivad olla valulised ja paistes ning mehed ei ole eriti õnnelikud. Välja arvatud mõned mehed, kes on loomupoolest seksuaalselt andekamad ja neil võib see kõik tulla väga loomulikult ja lihtsalt. Selle pärast peavad naised mehi rohkem toetama ja julgustama, et nad oleksid valmis alguse raskustest läbi minema. Kui naised naudivad algust, siis meestel on vaja sellest läbi võidelda, et oma keha harjumuslikke reflekse tahtejõuga muuta. Tihti on see ka põhjuseks, miks mehed loobuvad. Ma ei saa sedasi…, mulle ei meeldi nii…, ma ei taha… 

Enamus naistel võtab multiorgasmide avanemine aega umbes 3 nädalat, meestel aga umbes 6 kuud. Mõnel mehel võib see tulla väga kergesti ja ruttu, kuid enamusel on vaja endaga kõvasti tööd teha. Kui mehel on probleeme enneaegse ejakulatsiooniga, siis võib see võtta aega ka kuni 9 kuud, et õppida kontrollima oma seksuaalenergiat ja mitte ejakuleerida.

Tegelikult saab küll, kuid see vajab tahtejõudu ja pingutust ning kui mehed ja naised selle selgeks õpivad, siis on sellest suur kasu nii neile endale kui nende partnerile.